Loading
Načítám Akce
  • akce již proběhla.

Vánoční oratorium, 9.12. od 18:00, Aula VŠB-TU, Ostrava

9. 12. 2018 @ 18:00 - 20:00 VŠ bánská – Technická univerzita, Ostrava

Vánoční oratorium ztvárňuje příběh o narození Ježíše Krista. Autorka vychází z klasické a lidové inspirace, navazuje tak na tradici vánočních oratorií či známých barokních vánočních skladeb. Tyto vlivy však přetavuje do nové podoby propojením s prvky moderní hudby, jež do oratoria vnáší kapela doprovázející komorní symfonický orchestr.

Autorské pásmo Jarmily Bekové vychází z novozákonních evangelijních příběhů o narození Ježíše Krista, integruje však také parafráze starozákonních proroků zvěstujících příchod Mesiáše. Známý příběh, jehož kulisy a hlavní postavy zůstávají nezměněny, Josef, Marie, andělé, malý Ježíš, Betlém.

Podobně jako ve své předchozí tvorbě (velikonoční Pašije) se autorka zamýšlí nad všedními lidskými dny, do nichž náhle vstoupí okolnosti, jež je hluboce promění. Nechává nahlédnout do pocitů Marie, dívky s čistým srdcem, vyvolené, která žasne nad dítětem ve svém nitru, do zmatku a bolesti Josefa, jenž se musí nejprve vyrovnat s ponížením, hořkostí, ale ná- sledně přijímá svůj úkol. Vypravěč uceluje a posouvá děj odehrávající se v krátkém časovém úseku, do nějž vstupuje laskavě a konejšivě i sám Gabriel, zvěstovatel.

Vstupné: 250,- Kč

Koupit vstupenku

Podrobnosti

Datum:
9. 12. 2018
Čas:
18:00 - 20:00
Rubrika Akce:
Štítky Akce:
, , ,

Místo konání

VŠ bánská – Technická univerzita, Ostrava
17. listopadu 15/2172
Ostrava, Moravskoslezský kraj 70800 Česká republika
+ Google Mapa
Top

Přihlásit se


Vytvořit účet
Forgot Password?
Registration is disabled.

Want to Login?

Zapomenuté heslo?