Loading
Načítám Akce
  • akce již proběhla.

The Chairmen, 13.10. od 20:00, Kaštan – Scéna Unijazzu , Praha

13. 10. 2018 @ 20:00 - 22:00 Kaštan – Scéna Unijazzu, Praha

Široce rozkročeni – od severozápadu po jihovýchod (Liberec, Praha, Brno, Uherské Hradiště), přes půl století (věkový rozdíl mezi nejstarším a nejmladším členem kapely), různých životních i profesních zkušeností. Stejně tak je do široka rozevlátý i výběr písní, které The Chairmen s obdivem k jejich autorům a s velkou chutí hrají.

Co je tedy spojuje? Kromě včelaření také dlouholetá přátelství, radost ze setkávání a společného objevování klenotů, které ani dalším broušením neztrácí nic ze svého lesku. A víra, že tato radost se dá přenášet z pódia na spřátelené publikum. Každý koncert je něčím první a něčím poslední.

The Chairmen vystupují od roku 2014 a jejich tvorba se vrací do časů, kdy byl ve světě hudby jazz králem, blues jeho otcem a rock jejich mladým potomkem. Základ repertoáru zpočátku tvořily klasické jazzové standardy zahrané s rockovým či folkovým nápřahem, postupně doplněné písněmi oblíbenců jednotlivých členů kapely. Na koncertech současné sestavy The Chairmen, kde klasické folk-rockové nástrojové obsazení doplňuje akordeon, klarinet či saxofon, zní pestrá směs bluesových a jazzových balad, funky, reggae, rocku i gypsy swingu. Původní, většinou anglické originály zpívá Jana Betka Vašinová přebásněné českými autory.

Sestava The Chairmen:
Jana Betka Vašinová – zpěv
Ota Holec – klávesy, akordeon
Jiří Merz – kytara, zpěv
Bob Stránský – kytara
Zdeněk Lindner – saxofon, klarinet
Štěpán Suchochleb – baskytara
Vincent Stránský – bicí

The Chairmen v Praze

Vstupné: 120,- Kč

Koupit vstupenku

Podrobnosti

Datum:
13. 10. 2018
Čas:
20:00 - 22:00
Rubrika Akce:
Štítky Akce:
, , ,

Místo konání

Kaštan – Scéna Unijazzu, Praha
Bělohorská 150
Praha, Hlavní město Praha 16900 Česká republika
+ Google Mapa
Top

Přihlásit se


Vytvořit účet
Forgot Password?
Registration is disabled.

Want to Login?

Zapomenuté heslo?