Loading
Načítám Akce
  • akce již proběhla.

Morana Farewell Night 2019, 15.2. od 20:00, BARRÁK music club, Ostrava

15. 2. 2019 @ 20:00 - 23:30 BARRAK music club, Ostrava

Moranu libými tóny vyprovodí a k poslechu a tanci zahraje výběr z moravsko-česko-slezsko-polských folk-metalových hroznů! 🙂

Silent Stream Of Godless Elegy (folk doom metal, CZ)

https://www.facebook.com/ssoge

video @ Youtube

Cruadalach (folk core, CZ)

https://www.facebook.com/cruadalach

video @ Youtube

Radogost (folk metal, PL)

https://www.facebook.com/radogostpl

video @ Youtube

Helroth (pagan folk metal, PL)

https://www.facebook.com/Helroth

video @ Youtube

SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY
Moravská kapela s češtinou na rtech. Držitelé dvou hard’n’heavy Andělů. Melancholická a zároveň hřmotná hudba, setkání zadumaného metalu s folklórními motivy dávné Moravy. Poslední album „Smutnice“ producentsky zastřešené izraelským hudebníkem Yossim Sassim (ex-Orphaned Land). Sedm desek, více než dvacet let existence, stovky koncertů a festivalů po celé Evropě. Bezpochyby průkopníci stylu, kterému se ve světě říká „Folk Metal“..

aktuální album „Smutnice“ k poslechu na Bandcamp

CRUADALACH
Tradiční hudební nástroje (housle, flétny, šalmaje), řízný corový vokál, chytlavé melodie s keltskými motivy, energické songy a divoké koncerty. To jsou hlavní charakteristiky české folk-corové kapely, která dobývá evropská pódia již od roku 2009. Vášeň a kontroverze – tato slova Cruadalach vystihují nejlépe. Již během svých prvních zahraničních koncertů upoutala kapela pozornost na evropské scéně a pódia v cizině pak Cruadalach dobývali se stejnou vervou jako ta česká. Nyní má kapela díky na kontě 11 navštívených evropských zemí. Cruadalach supportovali největší jména folk/paganmetalového žánru (Eluveitie, Arkona, Korpiklaani, Equilibrium, Ensiferum, Trollfest, Týr, Percival Schuttenbach etc.), a to paradoxně zejména na zahraničních pódiích.

RADOGOST
Mýty, legendy a tradice starých Slovanů ožijí v podání polských Radogost, kteří přijedou propagovat svoji aktuální desku „Przeklęty“.

HELROTH
Polští Helroth brázdí evropská pódia od roku 2012. Předskakovali např. Eluveitie, Skalmold, Dalriada nebo zcela nedávno Arkona. Energická jízda se songy z připravované desky stejně jako s ověřenými fláky z debutního alba „I, Pagan“!

Vstupné: 250,- Kč

Koupit vstupenku

Podrobnosti

Datum:
15. 2. 2019
Čas:
20:00 - 23:30
Rubrika Akce:
Štítky Akce:
, , ,

Místo konání

BARRAK music club, Ostrava
Havlíčkovo Nábřeží 28
Ostrava, Moravskoslezský kraj 70200 Česká republika
+ Google Mapa
Top

Přihlásit se


Vytvořit účet
Forgot Password?
Registration is disabled.

Want to Login?

Zapomenuté heslo?