Loading
Načítám Akce
  • akce již proběhla.

Gogo Penguin (UK), 4.4. od 20:00, Jazz Tibet Club, Olomouc

4. 4. 2019 @ 20:00 - 22:00 Jazz Tibet Club, Olomouc

VZRUŠUJÍCÍ PULZUJÍCÍ JAZZ OVLIVNĚNÝ ELEKTRONIKOU

Strhující manchesterské trio GoGo Penguin, které nedávno vyprodalo londýnskou Royal Albert Hall, se po dvou letech vrátí do intimního prostředí Jazz Tibet Clubu.

Proměnlivé lámané beaty, telepatická souhra a podmanivé melodie – to vše přispívá k nezaměnitelnému, zcela jedinečnému zvuku GoGo Penguin – kapely považované za vůbec nejzajímavější počin, který se na britské scéně v posledních letech objevil.

Složením by mohlo jít o typické klavírní trio, ale zatímco melodické a harmonické nápady a struktura skladeb vycházejí z klasiky a jazzu, rytmy čerpají z elektronické hudby. Právě toto setkání protikladů činí unikátní akusticko-elektronický zvuk GoGo Penguin tak vzrušující a vytváří tolik působivou a emocemi nabitou hudbu, která čerpá z opojné kombinace vlivů od umělců jako Brian Eno, John Cage či Squarepusher, ale i z atmosféry deštěm zmáčených šedivých ulic Manchesteru.

Jejich debutové album Fanfares bylo nominováno na nejlepší jazzové album v Gilles Peterson’s World Wide awards a BBC Music ho komentovalo slovy: „GoGo Penguin se zdají být předurčeni k velkým věcem.” Následující nahrávka V2.0 (Gondwana Records) byla nominována na album roku 2014 v rámci prestižních britských cen Mercury Prize. V roce 2016 pak na legendárním labelu Blue Note vydali ceněné album Man Made Object. Na koncertě představí svou aktuální nahrávku A Humdrum Star.

Gogo Penguin (GB) – http://gogopenguin.co.uk/

Vstupné: 420,- Kč

Koupit vstupenku

Podrobnosti

Datum:
4. 4. 2019
Čas:
20:00 - 22:00
Rubrika Akce:
Štítky Akce:
, , ,

Místo konání

Jazz Tibet Club, Olomouc
Sokolská 48
Olomouc, Olomoucký kraj 77200 Česká republika
+ Google Mapa
Top

Přihlásit se


Vytvořit účet
Forgot Password?
Registration is disabled.

Want to Login?

Zapomenuté heslo?